Manualne oczyszczanie skóry, jak sama nazwa wskazuje, polega na ręcznym procesie usuwania ze skóry wszelkich niedoskonałości. Zalicza się do nich przede wszystkim prosaki, wągry oraz zamknięte i otwarte zaskórniki. Jest to również metoda zalecana do zredukowanie przebarwień oraz usunięcia starego, martwego naskórka.
Sumiennie przeprowadzony zabieg często pozwala pozbyć się niedoskonałości skórnych, których usunięcie było niemożliwe w innych zabiegach kosmetycznych. Manualne oczyszczanie skóry można przeprowadzić w różnych częściach ciała, takich jak twarz (najczęściej), szyja, dekolt czy plecy. Czas zabiegu, w zależności od oczyszczanego miejsca na ciele, wynosić może od godziny do nawet dwóch lub więcej. Jego długość zależy także od dodatkowych, opcjonalnych zabiegów, które mogą składać się na ręczne oczyszczanie skóry.
Okazuje się, że manualne oczyszczanie skóry nie jest zabiegiem, na który mogą pozwolić sobie wszyscy. Posiada on bowiem pewne przeciwwskazania, które należy uwzględnić. Zalicza się do nich:
.Oczyszczanie manualne jest metodą efektywnego usuwania ze skóry niedoskonałości. Mimo że jest to jedna z najstarszych metod znanych w kosmetyce, to wciąż cieszy się sporą popularnością, chociaż zwiększa się również grono przeciwników. Ten zabieg kosmetyczny jest szczególnie polecany osobom borykającym się z problemem trądziku, nadmiernego łojotoku, trudnych do usunięcia wągrów czy nadmiaru sebum. Czym jest oczyszczanie manualne? Jak przebiega zabieg, jakie są wskazania oraz efekty?
W dzisiejszych czasach wygląd jest równie ważny, a czasem nawet ważniejszy niż inne walory osobowościowe. Coraz więcej ludzi przekonuje się o tym, że „piękniejszym żyje się lepiej”, dlatego usługi kosmetyczne cieszą się rosnącym powodzeniem nie tylko wśród pań, ale w coraz większym stopniu również wśród mężczyzn. Kosmetyczka, która zdobędzie zaufanie klientów, może liczyć na ich wdzięczność, przywiązanie i dość wysokie zarobki, dlatego zawód ten cieszy się od lat niesłabnącym zainteresowaniem wśród młodych dziewczyn.Na przestrzeni ostatnich lat kosmetyka niebywale rozwinęła zarówno zakres swojego działania, jak i poziom świadczonych usług. Nawet laik zauważa różnicę pomiędzy zakładem kosmetycznym końca XX wieku, a tym, który możemy odwiedzić obecnie. Dzisiejszy salon piękności to piękne, stylowe wnętrza, wyposażone w najnowocześniejszy sprzęt o bardzo szerokich możliwościach.