Urządzenie Lipolaser jest to tzw. zimny laser, który przekazuje promieniowanie o długości 650 nm. Smuga świetlna przechodzi dokładnie w powierzchnie skóry oraz kieruje się dalej na komórki tłuszczowe, w których, pod jego naciskiem, dochodzi do normalnej reakcji syntetycznej. Wywołuje ona rozdzielenie trójglicerydów na wolne kwasy tłuszczowe oraz glicerol, jakie kierowane są do układu limfatycznego, i potem metabolizowane więc eliminowane zwykła drogą z organizmu. Mechanizm tenże uproszczony jest poprzez specjalne głowice regenerujące system limfatyczny. Lipolaser tworzy wiązkę lasera w formie filarowej, co zwiększa kontrolę nad zawartością oddzielonego tłuszczu, podnosi skuteczność zabiegu, nie powoduje ryzyka powstawania nierówności oraz przeciwdziała niepotrzebnemu rozluźnieniu skóry. Co należałoby wiedzieć na temat zabiegu z wykorzystaniem lipolasera? Jakie zapewnia rezultaty i kto powinien się na niego zdecydować?

Lipolaser skutecznie nadmiar zbytek tłuszczu bez przynoszenia skutków ubocznych towarzyszących zabiegom operacyjnym. Technika zimnego lasera wykorzystana jest do emulsyfikacji tłuszczu oraz mimo że na starcie była stosowana do wspomagania mechanizmu liposukcji, zostało potwierdzone, iż wykorzystana jako oddzielny zabieg. wspiera w zmniejszeniu obwodów w pasie, biodrach oraz udach. Udowodniono, iż zimny laser działa tylko na komórki tłuszczowe zostawiając kapilary oraz pozostałe komórki w powierzchni śródmiąższowej nienaruszone. Uwolnienie ilości komórki tłuszczowej jest efektem zniszczenia błony komórkowej.

Jak wygląda zabieg przy wykorzystaniu lipolasera?

Kaniula wysyłająca wiązkę światła wprowadzana jest do tkanki podskórnej poprzez skórę. Jak to możliwe, iż zabieg działa? Mianowicie przy tworzeniu małych rozmiarów ciała jesteśmy w stanie sami wydalić uwolniony tłuszcz. Prócz niewielkiej inwazyjności technika ma też jedną główną zaletę: laser funkcjonujący w tkance podskórnej powoduje też obkurczenie się skóry, poprzez co niewątpliwie łatwiej dopasowuje się ona do nowych wymiarów. Ma to duże znaczenie u chorych, których skóra jest delikatna.

Istotą jego efektywności jest rezultat fotobimodulacji. Fotobimodulacja to aktywowanie komórek tłuszczowych, jakie doprowadza do podniesienia drożności błon komórkowych. W tenże sposób komórka tłuszczowa traci własny pełny kształt, natomiast tłuszcz z jej wnętrza jest sukcesywnie uwalniany. Wzmożona ilość trójglicerydów po podziale na kwasy tłuszczowe powoduje, iż glicerol przechodzi do powierzchni międzykomórkowej, gdzie podlega samoistnemu metabolizmowi stając się kolejnym zarzewiem energii. Zabieg lipolaserem diodowym jest bardzo efektywny, ponieważ gwarantuje błyskawiczną stratę centymetrów, nie niszcząc pozostałych tkanek, takich jak skóra, nerwy, lub naczynia krwionośne.

Skuteczne światło lasera

Światło lasera przenikając poprzez skórę kieruje się tylko na tkanki tłuszczowe. Światła laserowe pobudza mitochondria wewnątrz adipocytów podnosząc poziom lipazy co prowadzi do rozkładu trójglicerydów na kwasy tłuszczowe, glicerol oraz wodę. Relatywnie małe obszary tychże drobinek zapewniają prostsze wydalenie ich przez błonę międzykomórkową do powierzchni śródmiąższowej. Stosując fizjologiczne oraz metaboliczne mechanizmy regulacyjne organizmu, laser lipolityczny eliminuje powstałą w trakcie lipolizy emulsje tłuszczową. Dzięki emulsyfikacji komórki tłuszczowe podlegają mechanizmowi obkurczenia. Istotną funkcję w przebiegu rozkładu gra także system immunologiczny, więc w trakcie zabiegu laser biostymulacyjny umieszcza się też ponad pobliskimi węzłami chłonnymi w celu aktywowania ich funkcjonowania.

Lipolaser – dlaczego warto?

Urządzenie wpływa na komórki tłuszczowe znajdujące się pod powłoką skóry. Obniżka ich jest mechanizmem ciężkim oraz niekoniecznie dającym satysfakcjonujące rezultaty chociażby przy pomocy diety bądź ćwiczeń ruchowych, jakie zwykle pozyskują siłę z głębiej położonych komórek tłuszczowych. A więc osoby systematycznie trenujące, oraz mające problem spośród redukcją tłuszczyku płycej położonego mogą swobodnie zdecydować się na tenże zabieg. Dodatkowo zabieg wysmukla figurę oraz zapewnia rezultat odtworzonej, odmłodzonej skóry. Dzięki zabiegom można ukształtować figurę, usunąć tłuszcz z rozmaitych części ciała, jak i pokonać cellulit. Leczeniu można poddawać wszelkie trudne strefy takie jak: brzuch, biodra, pośladki, uda, ramiona, plecy lub podbródek. To doskonałe wyjście dla osób w dowolnym wieku, jakich zamiarem jest strata zbytku centymetrów w obwodzie, natomiast nie chcą poddawać się interwencyjnym zabiegom medycyny estetycznej. Udowodniono, iż zimny laser działa tylko na komórki tłuszczowe zostawiając kapilary oraz pozostałe komórki w powierzchni śródmiąższowej nienaruszone. Uwolnienie zawartości komórki tłuszczowej jest efektem okresowego zniszczenia błony komórkowej. Przed wystawieniem na oddziaływanie lasera, komórki tłuszczowe mają wymiar wiązki. W przeciągu paru minut działania lasera małego poziomu, komórki tłuszczowe rozpoczynają tworzyć “fazy przejściowe”. Pory te pozwolą na usunięcie zawartości komórki do powierzchni śródmiąższowej. Po opróżnieniu ilości komórek, tłuszcz jest wyrzucony z organizmu przez naturalne mechanizmy metaboliczne oraz detoksykacyjne organizmu.

Lipolaser przeciwwskazania

Pomimo nieinwazyjności zabiegu, nie jest to zabieg, jakiemu może się poddać każda zainteresowana osoba. Więc niezwykle istotne jest, żeby osoby przeprowadzające zabieg Lipolaserem miały dobrą wiedzę, jakie są przeciwwskazania do owego zabiegu. Należą do nich: ciąża oraz karmienie piersią, leczenie sterydami, opryszczka, wirus HIV oraz AIDS, choroby skórne bakteryjne, grzybicze i wirusowe oraz pozostałe, z jakimi jak oznaczamy każdy specjalista i kosmetolog przeprowadzający zabiegi musi się zaznajomić, natomiast co najistotniejsze jeszcze przed przeprowadzeniem zabiegu upewnić się, iż chory może być temu zabiegowi poddany. Pamiętajmy, iż robiąc zabieg jesteśmy odpowiedzialni za zdrowie oraz bezpieczeństwo chorego. Niewątpliwie inną sprawą jest ukrycie istotnych wiadomości poprzez pacjenta, niż niedopatrzenie z lekarza strony.

Oczekiwania oraz rezultaty po lipolaserze

Jest to doskonały zabieg dla osób borykających się z punktowym zaleganiem tkanki tłuszczowej na brzuchu, udach, podbródku lub ramionach. Najlepsze rezultaty można otrzymać po serii 8 zabiegów. Niewątpliwie ich skuteczność zależy od grubości tkanki tłuszczowej, jaka jest w konkretnym miejscu. Co istotne efekty zauważalne są zaraz po pierwszym zabiegu, co jest bardzo zachęcające, gdyż my panie nie lubimy długo oczekiwać na rezultaty. Trzeba także pamiętać o właściwej diecie jak również aktywności ruchowej zarówno w czasie trwania zabiegów jak również po ich ukończeniu. Powrót do negatywnych zwyczajów żywieniowych może spowodować, iż nasz czas, jak również pieniądze pójdą na marne, natomiast tego bardzo nie chcemy.

Jak często oraz ile zabiegów lipolaserem

Żeby otrzymać oczekiwany rezultat należałoby przyjąć zabiegi w serii, 2 razy w tygodniu. W trakcie kuracji trzeba wdrożyć delikatną dietę, wypijać dużo płynów oraz zastosować trening fizyczny, który może zwiększyć oczekiwane rezultaty chociażby o 150%, lecz także likwiduje efekt jo-jo oraz zapobiega potencjalnym zatorom limfatycznym. Choć zabieg jest efektywny sam w sobie, to osoby borykające się ze złożonym kłopotem cellulitu lub nadmiarem tkanki tłuszczowej mogą połączyć go z zabiegami drenującymi oraz ujędrniającymi.

Wskazania po zabiegu

Wprost po zabiegu nie można stosować na skórę środków wygrzewających. Nie poleca się także nadmiernie zwiększać ciśnienia oraz męczyć organizmu Ćwiczenia po zabiegu winny być realizowane sukcesywnie, we współzależności od nastawienia oraz pełnej kondycji konkretnej osoby. W okresie trwania całkowitej serii potrzebna jest wzmożona praca ruchowa, picie ogromnej ilości wody oraz zbilansowana dieta. Wskazane jest też korzystanie z masażu próżniowego i drenażu limfatycznego. W okresie trwania serii i min 2 tygodnie później trzeba unikać mocnego opalania miejsc poddawanych zabiegowi.

LIPOLASER

Lipolaser urządzenie do odchudzania.
07 stycznia 2021

LIPOLASER

Świat Piękna

logo znak rozpoznawczy salonu kosmetycznego świat piękna w białej podlaskiej