Czynności wykonywane przez kosmetyczkę

Cennik

Biała Podlaska Kosmetologia

Zadania w pracy kosmetyczki

Czym zajmuje się kosmetyczka

Kosmetyczka.Biała Podlaska-Świat Piękna
20 stycznia 2022

Kosmetyczka

Codzienna praca kosmetyczki ukierunkowana jest na dwa rodzaje działań, czyli zabiegi pielęgnacyjne oraz zabiegi upiększające.

  • Pierwsze z nich skupiają się na poprawie stanu skóry klienta np. przez masaże, oczyszczanie, nawilżanie, zabiegi liftingujące, zabiegi uszczelniające naczynka, tzw. „pajączki”, itp.
  • Drugi tor działań to upiększanie ciała. Tu znajdą swoje miejsce wszystkie zabiegi, które potrafią odmienić wygląd i samopoczucie klienta w ciągu jednego zabiegu, np. makijaż, przedłużanie rzęs, przedłużanie paznokci, piercing, makijaż permanentny itd.
  • Można wyodrębnić jeszcze jeden szalenie modny ostatnio trend, czyli modelowanie sylwetki. Wyszczuplanie za pomocą urządzeń do tego przeznaczonych wspomaga osoby, które ćwiczą i stosują dietę, lecz chcą przyspieszyć proces gubienia zbędnych kilogramów. Jest to też rozwiązanie stosowane chętnie przez mniej zdyscyplinowanych klientów, którzy pragną „bezboleśnie” i bez zbędnych poświęceń poprawić wygląd swojej sylwetki. W przypadku wyszczuplania kosmetyczka oprócz bardzo drogich i skomplikowanych urządzeń „odchudzających” może zastosować również różnego rodzaju masaże manualne, drenujące, działać miejscowo – na wybrane partie ciała, lub objąć działaniem wszystkie partie ciała, w których gromadzi się tkanka tłuszczowa.

Kosmetyka jest dziedziną tak obszerną, że coraz częściej można spotkać wyspecjalizowane w różnych sferach gabinety. Powstają salony podologiczne, tzw. salony paznokcia, gabinety kształtujące sylwetkę, czy np. salony wizażu. Niezależnie jednak od tego, który salon urody odwiedzamy, w każdym z nich do podstawowych zadań kosmetyczki należy rozmowa z klientem, identyfikacja jego potrzeb, dobór zabiegów, które dadzą zadowalające efekty w konkretnym przypadku oraz zastosowanie odpowiednich dla klienta kosmetyków.

Świat Piękna

logo znak rozpoznawczy salonu kosmetycznego świat piękna w białej podlaskiej